Pozdrav, dobrodošli na Gamers!

Ovo je najveca balkanska zajednica za ljubitelje igara.

POSTANI GAMER! ili ugasi ovu reklamu :)

Forum Bullet Coffe shop Bullet Sta planirate studirati?

Offline be_pro
nap

468 pregleda, 39 odgovora i 0 glasova
Napisano : 17.06.10 u 16:05

Uveliko je poznato da je ove godine svoje srednjoskolsko skolovanje zavrsila i 91 generacija.

Pa me interesuje sta planirate studirati, gde to planirate, da li se pripremate i drugo sto je vezano za same studije i upis..

Spammeri zaobidjite temu!
Offline Mc_Johnny
nap

ja nisam jos gotov sa srednjom ali informatika-povijest u mostaru definitivno, informatiku obozavam tj od programiranja pa sve do elektro tehnickog sklopovlja, a povjest zato sto mi ide i zanima me i cijenjena su oba fakulteta. zapravo mislim se da se prebacim u prvu informaticku skolu u hrvatskoj. pa sta vi mislite otom
Offline archie
nap

Zavrsio 2. razred gimnazije. Oba razreda prosao odlicnim. Ako Bog da studirat' Arhitekturu u Sarajevu. 
Offline ultranumb
nap

Već studiram. Inžinjering informacionih tehnologija. Zato što me zanima i zato što je deficitarno zanimanje. Tj. broj studenata koji ovo godišnje završe je skoro manji nego na PMF-fizici.

Mali prijedlog - nemojte samo ekonomiju / pravo i tako te fakultete za ljude koji ne znaju šta će od sebe u životu.
Post dobio aplauz od 100KAA
Offline mofo
nap

Ajde pokusaj te da ostane neka normalna diskusija, nemoj te pisati postove tipa:
"ja cu ekonomiju".
Dajte da bude neko objasnjenje uz to, sto zelite ekonomiju (navodim primjer ekonomije), mislite da je to perspektiva, mozda je to zanimanje za vas... nesto =)
Offline wopa
nap

Upisaću qrac prošo s dva : ) ) )
Post ošamario 100KAA
Offline verS
nap

-E'o ja sam se pronašao ovdje.Ratno dijete '91 generacija.
-Završio Građevinsko-Geodetsku školu.Et' juče uzeo Diplomu i poselamio se sa njom.
-Planiram upisati/studirati Građevinu u Sarajevu,jer mi je škola prirasla srcu tj. sam poziv kao i funkcjia koju građ.ing obavlja.
-Pa sad da se pripremam i ne pripremam se,ništa posebno,malo matematiku učim ovih dana.Iako mi je znanje totalno kritično.Ali svejedno ću da pokušam.
-Još nisu izbacili tačan datum polaganja prijemnog ispita,kao ni datum i vrijeme održavanja pripremne nastave.
-Jedna prelijepa cura koja radi u Studentskoj službi mi je rekla da je prijemni ili u prvoj il' u drugoj sedmici mjeseca Jula,a pripremna nastava 7 dana prije polaganja prijemnog.Ali da će biti neko obavještenje sa datumima i vremenom uskoro.
-Toliko od mene.Sretno svima koji ove godine upisuju fakultet.
Offline suiCidal
nap

Saobracajni u Doboju.
Dosta razmisljao i tu mi se cini da je nekako najvise sansi za zaposljenje.
Offline hayley
nap

ultranumb je napisao/la:
Već studiram. Inžinjering informacionih tehnologija. Zato što me zanima i zato što je deficitarno zanimanje. Tj. broj studenata koji ovo godišnje završe je skoro manji nego na PMF-fizici.

Mali prijedlog - nemojte samo ekonomiju / pravo i tako te fakultete za ljude koji ne znaju šta će od sebe u životu.
zasto ne ekonomiju? Neznam sta njoj fali , jest da ima puno ljudi koji idu na ekonomiju al opet nije ni to lose. Nisam zavrsio srednju , zavrsio sam 2. razred ekonomije - komercijalist i planiram nastavit studirat ekonomiju jer i je i rodica isto studirala ekonomiju pa eto i ja moram malo  Unatoc tome glupo bi mi bilo da sad idem ekonomiju a studiram nesto drugo. Jer kad sam zavrsavo 8 razred reko da cu ic na medicinu svidila mi se pravo , i majka mi rekla bas ovako : " Udji u medicinsku skolu , ja cu ti polomit obe ruke i noge , neces ic u tu skolu i gotovo , jer je tesko kad radis , mene svaku vecer noge bole " tako je bas rekla  pa eto nisam znao sta cu drugo pa uzeo ekonomiju i nastavit cu studij ekonomije kad srednju zavrsim kao sto sam reko , glupo bi bilo sad da studiram nesto sasvim drugo
Offline Buduci_Traceur
nap

Ja sam zavrsio 2. razred gimnazije.Mnoge ucenike kada pitate(u 1.,2.,3. razredu) kazu da ne znaju sta ce upisati,ali ja sam znao sta cu upisati od osmog razreda osnovne :).Upisat cu elektro-tehnicki fakultet,jer je to fakultet gdje nema hemije i biologije(predmeti koji mi ne idu i koje ne volim),a osim toga tu su matematika i fizika,predmeti koji su meni najdrazi :)
Offline SILVERINYO
nap
premium
- Završio 1. razred Srednje ekonomske škole u Sarajevu !
- aBd poslije srednje škole nastavit' ću da studiram Ekonomiju

/TY
Offline ultranumb
nap

hayley je napisao/la:
zasto ne ekonomiju? Neznam sta njoj fali , jest da ima puno ljudi koji idu na ekonomiju al opet nije ni to lose. Nisam zavrsio srednju , zavrsio sam 2. razred ekonomije - komercijalist i planiram nastavit studirat ekonomiju jer i je i rodica isto studirala ekonomiju pa eto i ja moram malo  Unatoc tome glupo bi mi bilo da sad idem ekonomiju a studiram nesto drugo. Jer kad sam zavrsavo 8 razred reko da cu ic na medicinu svidila mi se pravo , i majka mi rekla bas ovako : " Udji u medicinsku skolu , ja cu ti polomit obe ruke i noge , neces ic u tu skolu i gotovo , jer je tesko kad radis , mene svaku vecer noge bole " tako je bas rekla  pa eto nisam znao sta cu drugo pa uzeo ekonomiju i nastavit cu studij ekonomije kad srednju zavrsim kao sto sam reko , glupo bi bilo sad da studiram nesto sasvim drugo
Š to ne ekonomiju ? Zato što neće sve i jedan od onih cca500 jadnika, koji u Banjaluci godišnje upišu ekonomiju, postati novi Mladen Ivanić. Izaće ih 200 sa godine, 10 tatinih sinova koji će se zaposliti sami kod sebe, 10 će se zaposliti na osnovu diplome, a preostalih 180 će na biro.

Završio sam i ja ekonomsku i baš sam tu vidio koje je to sve sr*nje.

Volio bi da jednog dana sprovedu spontanu anketu ispred svih ekonomskih fakulteta, da hvataju studente na vratima i pitaju ih zašto baš to studiraju. Ako ih ne bi 95% odgovorilo sa "Ne znam", evo glava.
Offline dwts
nap

Zavrsio 3. razred S.E.T.S skole ,ali planiram studirati nesto sto nema veze sa ovom skolom 

Dvoumim se jos uvijek izmedju studiranja jezika i zurnalistike 
Post dobio aplauz od v3Tr0x
Offline c1le
nap

Zavrsio sam drugi razred smjera veterinarski tehnicar , prosao sa vrlo dobrim. Upisacu fakultet veterine ako mognem. 
Razlog zbog kojeg se hocu baviti veterinom su pare , zivim na selu , puno farmi = puno para  .
Post dobio aplauz od v3Tr0x
Offline TERmix
nap

Upisao Prosle Godine FPN (Sigurnost i mirovne studije)
Zajebavao se , ha hu ... cuo iz prica lagan fakuletet
a dvoumio sam se izmedju njega i kriminalistike al eto...
i obnavljat cu godinu zato sto sam debil ... ali aBd od slijedece god knjiga u ruke. ! previse sam se zajebavao....
Ko vam god kaze da su Politicke prelake ..... jesu ali kad ti je haris silajdzic i sl stela... lazu... svaki fakultet je tezak kad ne ucis :D
Offline reLo
nap

Potpisujem v3tr0xa.
Upisujte samo perspektivne fakultete, jer ćete "čamiti" na birou kao zadnji jadnici... Potošit ćete para i para za studiranje a kasnije nećete imati ništa od toga.

Ja studiram farmaciju, druga godina. Fakultet je i više nego težak, samo što se ja puno zajebajem i zbog toga dajem sve ispite u rokovima (al u paprikama).

Preporučujem vam medicinu, veterinu, farmaciju, ETF, saobraćaj, građevinu i arhitekturu... Pa birajte.
Ako ste neka umjetnička duša, završite to što volite ali ćete živjeti kao zadnji kokuzi (ako ne dođe do nekakve čudesne promjene u državi).
Offline THE_BEST
nap

slažem se sa v3troxom
ekonomija je jedan od lakših fakulteta,većina ljudi idu na ekonomiju i pravo ne zato jer im se to sviđa nego zato što za taj fakultet nije potrebno nikakvo velika inteligencija (za stvari poput matematike,fizike..)nego samo učenje
tko uči lako će završiti pravo i ekonomiju

ja planiram ići na informatiku ili možda FER (fakultet elektotehnike i računarstva)
Offline Torque
nap

Planiram studirati 3cu godinu ekonomije 
Online SaltCityBoy
luck0r

Zavrsio 2 razred Srednje Elektrotehnicke skole Tuzla, odlicnim uspjehom ;D
Nakon srednje planiram upisati masinstvo tj. mehatroniku.
Za one sto ne znaju sta je mehatronika evo jedan text i slika.
Offline be_pro
nap

hajde da vam se i ja pridruzim komentarima...

Evo i ja sam ove godine maturant.

Posle osnovne skole hteo sam da upisem Srednju Policijsku u S.Kamenici, medjutim skola se ukine i nisam imao nista sto bi bilo priblizno tome.. pa sam se odlucio za gimnaziju. Evo ove godine sam zavrsio gimnaziju. I odlucio se da ostvarim san koji imam od osnovne skole.

Polozio sam prijemni na Visokoj Skoli Unutrasnjih Poslova u Banja Luci.

I sad cekam rezultate....
Online pura
nap

c1le je napisao/la:
Zavrsio sam drugi razred smjera veterinarski tehnicar , prosao sa vrlo dobrim. Upisacu fakultet veterine ako mognem. 
Razlog zbog kojeg se hocu baviti veterinom su pare , zivim na selu , puno farmi = puno para  .
Nebi bio siguran da ces se zaposliti s tim fakultetom bas tako lahko kako ti gledas na to.Moja rodica je zavrsila veterinu u roku,prosjek 9 nesto.Trazila posao u krugu od 200 km od Sarajeva,nije nigdje mogla upasti.Evo zaposlila se nedavno,nakon 3 godine ili 4 nisam vise siguran.

Ja cu etf najvjerovatnije,to me interesuje,ovo ostalo slabo.
Na vrh
Tema zakljucana!