OCT
Napisano od strane simba
Izvor : HLTV.org
Kategorija: Gamerski događaj
Švedska momčad SK Gaming je pobjednik finalnog meča na IEM6 Global Challenge-u u New York-u. U finalu su bili bolji od momčadi WinFakt-a, i tako su osvojili nagradu od 16000 američkih dolara i mjesto na IEM6 World Championship-u koji će se održati slijedeće godine.

Događaj u New York-u približio se kraju. Prva mapa finalnog meča između WinFakt-a i SK-a bila je de_mirage. Rezultat prvog poluvremena bio je 10:5 u korist Šveđana. U drugom poluvremenu WinFakt je uspio uzeti samo tri runde, pa je tako rezultat nakon prve mape iznosio 16:8.

Druga i odlučujuća mapa bila je de_dust2. SK Gaming je na ovoj mapi pokazao svoju potpunu dominaciju. Rezultat poslije prvog poluvremena bio je 13:2 za SK-a. Drugo poluvrijeme trajalo je samo tri minute, odnosno tano onoliko vremena koliko je bilo potrebno momcima iz SK-a da uzmu tri runde. Rezultat poslije mape de_dust2 bio je 16:2 u korist švedske ekipe.

Statistike finalnog meča možete pogledati ovdje:

Ovom pobjednom SK Gaming je osvojio nagradu od 16000 američkih dolara, te mjesto na IEM6 World Championship. Drugoplasirana momčad, WinFakt, osvojila je 8000$, dok je trećeplasirana ekipa mTw osvojila $4,500.