OCT
Napisano od strane simba
Izvor : HLTV.org
Kategorija: Gamerski događaj
Momčad SK Gaming-a je prvi put osvojila prvo mjesto na ESWC-u, i danas mnogo slabija ekipa od njih bili su popularni Ukrajinci, Natus Vincere. Momci iz SK-a su slavili rezultatima 22-19 na mapi de_inferno, te 16-3 na mapi de_dust2.

U velikom finalu ESWC-a 2011 susreli su se finalisti ovog događaja od prošle godine. Dakle SK Gaming je dobio još jednu priliku da se osveti Na'Vi-u za prošlogodišnji poraz i to je iskoristio. No kao što vidimo za razliku od prošle godine SK ima tri nova igrača, i svi vjeruju da i to ima udjela u ovoj pobjedi.

Prva mapa finalnog meča bila je de_inferno. Ukrajinska momčad je krenula jako dobro, te je na kraju prvog poluvremena vodila rezultatom 12-3 i to nakon što su bili na teror strani. Kako god bilo, SK Gaming je u drugom poluvremenu krenuo znatno ofanzivnije. Nakon što su uzeli pištolj rundu, poslije toga su uzeli još osam rundi. Tada je rezultat bio 15-11 za tim iz Ukrajine, i svi su mislili da će Na'Vi uzeti još jednu rundu i slaviti na prvoj mapi.

No momci iz SK-a nisu to dopustili, te na krilima Christopher "GeT_RiGhT" Alesunda uspjeli su izboriti produžetke. Rezultat nakon produžetaka izgledao je: 22-19 u korist švedske momčadi, SK Gaming-a.

Druga mapa ujedno i odlučujuća bila je de_dust2. Momci iz SK-a su na ovoj mapi nadigrali Ukranijnce u svim segmentima ove igre. Dokaz tome je rezultat prog poluvremena koji je bio 12-3. U drugom poluvremenu SK Gaming je poveo rezultatom 4-0, što je bilo dovoljno za pobjedu od 16-3.